Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wyniki konkursu dla klas I-III i oddziału przedszkolnego „Bohaterowie książek Marii Kownackiej”.

Utworzono dnia 27.06.2016
Czcionka:

Rozstrzygnięcie tego konkursu odbyło się 15 grudnia 2015 roku. Konkurs poprzedzony był wystawą książek Marii Kownackiej dostępnych w szkolnej bibliotece oraz gazetką tematyczną "Życie i twórczość M. Kownackiej".

W konkursie mogli wziąć udział uczniowie klas I-III i oddziału przedszkolnego, jednak zadania były zróżnicowane i obejmowały dwie kategorie wiekowe.

Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy I wykonywali ilustracje plastyczne                     do książek Marii Kownackiej.

Uczniowie klasy II i III musieli przejść trzy etapy.

Etap I polegał na  rozpoznaniu fragmentów utworów Marii Kownackiej, rozpoznaniu bohatera książki tej autorki i rozwiązaniu krzyżówki.

Etap II, polegał na wykonaniu  ilustracji do książek Marii Kownackiej i przystępowali do niego wszyscy uczniowie, którzy przystąpili do pierwszego etapu.

Po zsumowaniu punktów I i II etapu wyłoniono zwycięzców, którzy przeszli do następnego – trzeciego etapu.

Etap III to konkurs recytatorski. Każdy uczestnik recytował wybrany wiersz Marii Kownackiej           z książki  „Razem ze słonkiem: Wiosna. Lato. Jesień. Zima.”

Zwycięskie prace plastyczne umieszczone zostały na wystawce, a ich autorzy otrzymali dyplomy              i nagrody.

Każdy uczestnik finału otrzymał drobny upominek, a zwycięzcy dyplomy i nagrody książkowe.

A oto laureaci konkursu:

Miejsce 1:  Jakub Kloskowski – oddział przedszkolny