Przerwa na czytanie

Utworzono dnia 02.11.2022
Czcionka:

Nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie "Przerwa na czytanie". Akcja odbyła się 26 października. Na dwa dni przed akcją nauczyciele i uczniowie zostali poinformowani o przystąpieniu do niej naszej szkoły. W kilku miejscach w budynku szkoły zostały rozwieszone plakaty informujące o tym wydarzeniu, w kalendarzu dziennika elektronicznego również pojawiła się informacja. W środę przed biblioteką ustawiony został stolik z książkami dla tych uczniów, którzy również chcieli wziąć udział w akcji, a nie przynieśli do szkoły własnych książek. Na kolejnych przerwach uczniowie klas II-VIII czytali w wybranych przez siebie miejscach własne lub wypożyczone z biblioteki książki. Uczniom klasy I czytał wychowawca. Do akcji przyłączyły się także dzieci z oddziału 5- i 6-latków oraz dzieci z oddziału przedszkolnego 3- i 4-latków. Im również czytały panie wychowawczynie. Wśród chętnych do bicia rekordu w czytaniu na przerwie wzięło udział łącznie 51 uczniów i 27 przedszkolaków oraz 7 nauczycieli (w tym pan dyrektor). Jak już wspomniano na wstępie, był to nasz pierwszy udział w tej akcji. W przyszłym roku również planujemy uczestniczyć w tej akcji, włączając do niej także pracowników obsługi i administracji oraz zaproszonych gości. Wszystkim tegorocznym uczestnikom dziękujemy i zachęcamy do czytania książek nie tylko podczas bicia rekordu. Spotykajmy się na przerwach przy książkach!

Przerwa na czytanie

Utworzono dnia 02.11.2022, 15:31